Туристичні маршрути давніми городищами Рівненщини

Кунинське городище перше

Кунинське городище перше розташоване на південно-східній околиці села Кунин Здовбицької територіальної громади в урочищі «Замок». Це на східному краю височини, яка підвищується на 55 м над долиною річки Усті.

Статус

пам’ятка археології національного значення

Розташування

Рівненська область, Здовбицька територіальна громада, село Кунин

Координати

50.43541, 26.18042

Відстань до м. Рівне автомобільними шляхами

27,9 км

Опис

Площадка городища овальна у плані, розмірами 90×80 м, оточена по периметру валом заввишки до 3,5 м із західної напільної сторони, з інших сторін його висота 1,5–2,0 м. З напільної сторони перед валом проходить рів (у наш час він має незначну глибину, тому що тривалий час руйнувався оранкою). Ширина рову до 10 м, глибина 1,0–1,5 м. З інших сторін рів перетворюється на горизонтальну терасу.

Сучасний в’їзд на городище влаштований біля його південно-західного кута, але давній в’їзд, вірогідно, знаходився із північної сторони, там де вал має розрив. У підйомному матеріалі на площадці зібрано уламки гончарного посуду Х–ХІ ст. і ХVІІ–ХVІІІ ст.

Обстеження проводилось у 2010 році спільною розвідкою Богдана Прищепи, Олексія Войтюка та Василя Чекуркова. Наступний етап досліджень припадає на 2019 рік.

Історична довідка – Олексій Войтюк, фото та відео – Юрій Ойцюсь

Відео

Маршрути, які проходять через дану локацію