Туристичні маршрути давніми городищами Рівненщини

Залишки пивоварного заводу Шмоліка

Пивоварний завод був збудований чехами, які проживали у с. Глинськ

Статус

Пам’ятка архітектури

Розташування

Рівненська область, Здолбунівська територіальна громада, с.Глинськ

Координати

50.5123, 26.14395

Відстань до м. Рівне автомобільними шляхами

19,7 км

Опис

Щоб мати капітал, необхідний для будівництва, чехи випустили приватні акції. Цінні папери були одразу розкуплені і справа будівництва заводу просувалась швидко.

Незабаром на березі ставу був побудований великий кам’яний пивоварний завод. На фронтонній стіні великими об’ємними літерами було написано: “Первый чешский в России паровой пивоваренный завод”.

У 1871 році завод видавав перші літри пива. Річний обсяг виробництва продукції сягав 110000 відер і приносив 200000 руб. прибутку. Згодом завод мав свої товарні вагони, які стояли на станції Здолбунів. Глинське пиво вагонами доставляли в Київ, Москву, Петербург, Одесу та навіть на Кавказ.

Серед впливових чехів був сформований гурток акціонерів на чолі якого стояли Фома Шмолік і Йосип Оліч, які скуповували акції за довільними цінами, а також за допомогою залякувань і насилля. Придбавши значну кількість акцій, Шмолік став власником заводу. У 1925 році власник пивзаводу Фома Шмолік помер. У цей час в Польщі розпочалась глибока економічна криза, різко впала ціна на хміль. Велика частина хмелеплантацій була знищена і нащадки Шмоліка не втримати завод, стали банкрутами. Завод зупинили. Він з часом занедбався, обладнання поржавіло, вийшло з ладу, і завод перестав працювати зовсім.

У 1972 році на місці заводу був побудований млин.

Нині споруда перебуває у занедбаному стані.

Маршрути, які проходять через дану локацію