Туристичні маршрути давніми городищами Рівненщини

Скульптури з мозаїки у гідропарку

Гідропарк – це територія у центрі Рівного з двома озерами, різноманітними зеленими насадженнями, мостами, сучасним велосипедним і скейтбордним майданчиками. Поруч із гідропарком прокладена дитяча вузькоколійна залізниця. Рівненський гідропарк також відомий велетенськими бетонними скульптурами, що прикрашені мозаїкою.

Статус

Роботи монументально-прикладного мистецтва

Розташування

м. Рівне, гідропарк (біля річки Устя та вулиці С.Бандери)

Координати

50.61700, 26.23795

Відстань до центральної частини м. Рівне

2,6 км

Опис

З нагоди святкування 700-річчя міста Рівне прийшла директива створити гідропарк біля річки Устя та дитячої залізниці: встановити фонтан, облаштувати доріжки, посадити дерева, прикрасити декоративними скульптурами.

Гідропарк, що розташований вздовж річки Устя, був створений спільними зусиллями містян у 1986 році.

Автором та проектантом мозаїчних скульптур є рівненський художник Форсюк Леонід Іванович, який на той час працював у художньо-виробничому комбінаті Рівненської області. Нині навколо озера можна побачити такі скульптури: Нептун з Русалкою, велетенський крокодил, дерева-квіти, риби.

За проєктом біля Нептуна з Русалкою мали бути міні-скульптури хвиль та риби, що зараз знаходяться на протилежному боці, та багато каміння, щоб приховати сваї, на яких стоїть скульптура. А крокодил мав випускати “крокодилячі сльози” (у зіницях скульптури встановлено трубки для подачі води). Проте через брак часу та коштів бетонні мозаїчні скульптури рівненського гідропарку так і не були добудовані.

Маршрути, які проходять через дану локацію