Туристичні маршрути давніми городищами Рівненщини

Руїни палацу у с.Урвенна

Руїни маєтку, збудованого у стилі класицизму у ХІХ ст. власником Урвенни Віталісом Порчинським

Статус

Пам’ятка архітектури

Розташування

Рівненська область, Здовбицька територіальна громада, с. Урвенна

Координати

50.44044, 26.24036

Відстань до м. Рівне автомобільними шляхами

24,5 км

Опис

З XVI століття Урвенна входила до обширних володінь Острозьких. На початку ХІХ століття власником села був маршалок рівненського повіту Віталіс Порчинський. Він не належав до числа багатих людей, але був добрим господарем і цілком спроможним збудувати невеликий палац і закласти біля нього парк.

У 1827 році палац в Урвенні уже був збудований. Сучасник будівництва Шимон Конопацький описував його так: “Палацик в Урвенні прославився на всю околицю через свою милу архітектуру і внутрішню оздобу. Англійський парк, який його оточував, формував цілісність з палацом”.

Палац, збудований Порчинським, був двоповерховою спорудою у стилі класицизму. Його зобразив на малюнку Генріх Пеєр, а згодом і Наполеон Орда. По центру споруди містився 4-колонний портик. Колони іонічного ордеру по центру перетиналися балконом другого поверху. Весь будинок накривав високий дах.

Парк розташовувався перед головним фасадом. В’їжджали на територію через арковий мурований місток. Точно невідомо за яких обставин в першій половині ХІХ століття збудували ще один корпус біля палацу.

У 1879 році маєток розділили між двома чехами-колоністами. У повоєнний час до палацу зробили добудову, на місці парку звели нові будинки. Сьогодні давній палац використовується як житловий будинок, другий корпус занепадає і руйнується.

Джерело: https://www.hroniky.com/news/view/6480-palatsy-volyni-neznana-urvenna

Маршрути, які проходять через дану локацію