Туристичні маршрути давніми городищами Рівненщини

Меморіал слави

Комплекс відкрито 9 травня 1985 року до 40-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Відповідно до паспорта обʼєкта, Меморіал слави охоплює парк “Перемоги”, алею “Пам’яті”, а також пагорб з 48,5 метровим пілоном-обеліском з червоного граніту, 8-метровою бронзовою скульптурною композицією (солдат, партизан та дівчинка) та 3-метровим горельєфом з 18 фігур. За обеліском розташована виставкова ділянка з військовою технікою просто неба. Охоронна зона архітектурно-скульптурного комплексу становить понад 6 гектарів.

Статус

Архітектурно-скульптурний комплекс у м. Рівне

Інші назви

Монумент слави, Монумент вічної слави, Пагорб слави

Розташування

м. Рівне, вул. Київська, 85 (східна околиця міста)

Координати

50.61783, 26.29477

Відстань до центральної частини м. Рівне

4,6 км

Опис

Монумент слави встановлено на вершині пагорба, до якого веде широка двостороння алея, яка переходить у десятимаршеві сходи. Основа архітектурно-скульптурної композиції – гранітний пілон-обеліск, який за формою нагадує прапор. Біля підніжжя обеліску на низькому плінті встановлені бронзові фігури партизана, бійця і дівчинки, яка пригортається до нього, що є символом звільнення від загарбника Рівненщини, мир та життя.

Скульптурна група і обеліск розташовані на подіумі-трибуні, вертикальна площина якої несе тематичне навантаження: на ній розміщений багатофігурний горельєф на військову тематику. Сюжетна композиція горельєфу умовно поділяється на 3 частини: присяга, наступ, визволення. Під скульптурною групою напис: “СЛАВА ГЕРОЯМ  1941-1945”

За монументом розташована ділянка з виставкою військової техніки, а саме: ІСУ-152, СУ-100, ІС-3, 76-мм дивізійна гармата, гаубиці 122-мм і 203-мм.

Будували меморіал 10 років, втім, його повноцінно так і не реалізували. Під скульптурою мав бути музей з двох залів, а на алеї перед 103-ма сходинами – скульптури.

Відео

Маршрути, які проходять через дану локацію