Туристичні маршрути давніми городищами Рівненщини

Гощанський парк XVIII ст.

Гощанський парк – один із п’яти найстаріших парків в Україні. Найбільша його цінність — рідкісні породи дерев, завезені сюди з багатьох країн південної півкулі. На порівняно невеликій площі (близько 7 га) тут зберігся 51 вид рідкісних чагарників та дерев. За часів польської влади, у 30-х роках, паркова територія була огороджена, а при вході її охороняв вартовий солдат.

Статус

Пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення

Розташування

Рівненська область, Гощанська територіальна громада, смт.Гоща

Координати

50.59784, 26.67301

Відстань до м. Рівне автомобільними шляхами

29,9 км

Опис

Прикрасою парку є екзотичне дерево гінкго — нащадок буйних лісів третичного періоду. На перший погляд воно нагадує хвойні породи дерев, але придивившись, видно на гілках дрібненькі листочки. Дерево не має стрункої крони, не горить. На території України гінкго росло у дольодовиковий період. Дволопатеве гінкго — єдиний представник родини і роду рослин, які були поширені на Землі ще в мезозойську еру (близько 115 млн років тому). Тепер у природному стані воно трапляється лише в південному Китаї.

У Гощанському парку є і уродженець приатлантичних районів Південної Америки — болотний дуб з кроною пірамідальної форми, і червонолистий клен Шведлера, і сосна Веймутова з дрібною шовковистою хвоєю та довгими вузькими шишками, ялина європейська, сосна чорна, липа широколиста (розсіченолиста форма), ясен звичайний (форма плакуча), в’яз гірський, береза жовта,  і софора японська, що нагадує білу акацію, але не має колючок, а кора на її гілках зеленого кольору. У парку багато вікових дерев, зокрема ясен віком близько 250 років.

Гощанський парк є чудовим взірцем садово-паркової архітектури. Більша частина насаджень парку витримана у ландшафтному стилі, дуже мало алей і доріжок, галявини чергуються з групами дерев. А рідкісні поодинокі насадження розміщені скраю певної групи, чим підкреслюється їхня особливість і цінність. Унікальним для Волині було і розташування парку — на плоскій ділянці (що також зрозуміло — не виникало необхідності підкреслення панівного значення архітектури). Таким чином парк було перетворено на унікальну живу колекцію екзотичних порід, збережених до наших днів.

Відео

Маршрути, які проходять через дану локацію