Туристичні маршрути давніми городищами Рівненщини

Варковицьке городище

Городище біля села Варковичі, знаходиться ліворуч траси та у крайній північно-східній частині села в урочищі “Городище”. Укріплене поселення розташоване на горбистому останці, відокремленому від височини, що прилягає до нього з північного сходу. Із західної та південно-західної сторін омивається широкою долиною річки Стубли.

Статус

пам’ятка археології місцевого значення

Розташування

Рівненська область, Варковицька територіальна громада, північно-східна околиця с. Варковичі

Координати

50.48132, 25.97671

Відстань до м. Рівне автомобільними шляхами

29,2 км

Опис

Площадка городища має овальну форму, витягнуту з північного заходу на південний схід на 152 м при ширині 54 м. Місцями на ній простежено неглибокі западини, що утворилися внаслідок видобутку каміння і піску. По периметру площадки споруджено земляний вал висотою 1 м і шириною у нижній частині 2,0-2,5 м. На західному відтинку валу знаходився в’їзд на городище. В південній частині валу простежено кам’яну крепіду шириною 1,3-1,5 м, викладену з вапняку. У культурному шарі городища виявлено окремі фрагменти кружальних посудин Х-ХІ ст.

Варковицьке городище відоме з кінця ХІХ ст., з часів коли тут проводив археологічні розвідки Володимир Антонович. У середині 80-х років ХХ ст. городище обстежувалось археологічною експедицією Львівського державного університету імені Івана Франка під керівництвом Р. Чайки. Візуальні обстеження з короткими описами зробив наприкінці 90-х років ХХ ст. С. Терський. З початку 2000-х неодноразово обстежується спільними розвідками В. Ткача та А.Бардецького

Варковицьке городище ховає багато таємниць та потребує подальшого детальнішого археологічного дослідження.

Історична довідка – Олексій Войтюк, фото та відео – Юрій Ойцюсь

Відео

Маршрути, які проходять через дану локацію