Туристичні маршрути давніми городищами Рівненщини

Кунинське городище друге

Городище розташоване на мисоподібному виступі західного краю височини, вкритої лісом, на правому березі Усті. Площадка городища піднята над низовиною, знаходиться  за межами садибної забудови.

Статус

пам’ятка археології національного значення

Розташування

Рівненська область, Здовбицька територіальна громада, село Кунин

Координати

50.43229, 26.1905

Відстань до м. Рівне автомобільними шляхами

27,9 км

Опис

Кунинське городище друге розташоване за 1,5 км на схід від церкви с.Кунин, у лісі на мисоподібному виступі, що підвищується над долиною на 60 м. Яр орієнтований верхів’ями на південь, а на півночі виходить до заплави річки Усті. Площадка городища із півдня обмежена крутим схилом глибокого яру, із заходу і півночі – крутими схилами, її розміри 90×105 м.

З напільної (східної) сторони площадка захищена дугоподібним у плані валом заввишки від 1,5 м на краях до 3,0 м у центрі. Перед валом проходить рів завширшки 6–9 м і завглибшки 3–4 м. Поверхня площадки понижується від оборонного валу до країв, перепад висот досягає 3 м. З напільного боку на місці давнього в’їзду через рів насипана гребля, а вал має  пониження.

Гумусний шар на площадці має товщину до 0,3 м, знахідок в ньому не виявлено.

Про пам’ятку повідомив житель с. Кунин С.В. Ніколайчук, після чого її обстежили у 2010 р. Б.А. Прищепа, О.П. Войтюк та В.С. Чекурков

Історична довідка – Олексій Войтюк, фото та відео – Юрій Ойцюсь

Маршрути, які проходять через дану локацію