Туристичні маршрути давніми городищами Рівненщини

Заповідне урочище “Бармаківське”

Урочище “Бармаківське” створено у 1983 році як ентомологічний заказник з метою збереження рідкісних та зникаючих видів комах та інших безхребетних тварин. У 2005 році цю територію переведено у статус заповідного урочища загальною площею 22,4 га з метою збереження лісостепового природного комплексу.

Інші назви

Заказник «Бармаківський», Бармацькі гори, Бармаківські схили, Бармаковель

Статус

Заповідне лісове урочище місцевого значення

Розташування

Рівненська область, Шпанівська сільська об’єднана територіальна громада, східна околиця м. Рівне

Координати

50.62611, 26.29944

Відстань до м. Рівне автомобільними шляхами

5,2 км

Опис

Заповідне урочище “Бармакіське” розміщене у лісостеповій зоні на Волинському плато. Має рідкісну для західного лісостепу ділянку із лучними степами, тому є цінним для України.

Урочище має суворий режим охорони. Тут заборонено здійснювати будь-які будівельні роботи, сінокосіння, заготівлю лікарських трав, відвідування на транспортних засобах, влаштування привалів та вогнищ тощо.

Великої шкоди урочищу “Бармаківське” завдає зимовий відпочинок у цій місцевості. У сніжну зиму урочище перетворюється на Бармаковель для любителів екстремального відпочинку, хоча катання з цих чудових гірок на санчатах, лижах, сноубордах на заповідній території категорично заборонене законодавством.

У заповідному урочищі прокладені екологічні стежки, які дозволяють повною мірою ознайомитись з красою природи та історичними місцями.

Подорожуючи екологічними стежками заповідного урочища “Бармаківське”, турист може познайомитись з памʼяткою археології (стоянкою мисливців на мамонтів, 15 тис. років тому), з рослинністю остепнених лук (тут присутні такі рослини, як тонконог вузьколистий, пирій середній, астрагал нутовий та ін.); з розробкою крейди, кальцієфільними рослинами (сонцецвітом звичайним, чебрецем вапняковим, льоном жовтим) та рідкісним горицвітом весняним; дістатись до вершини пагорба, щоб помилуватися мальовничою панорамою урочища; валами-канавами, що сповільнюють ріст ярів; побачити реліктовий карпатський вид рослин – кремʼяник гарний; оглянути урвище, на якому видно геологічну будову пагорба з потужними товщами крейди та суглинками.

Загалом, у заповідному урочищі “Бармаківське” зростає чимало рослин, занесених до Зеленої книги України. Крім того, тут живуть рідкісні види комах (сколія степова, махаон, мнемозіна, люцина, бражник мертва голова – усі з Червоної книги України).

Відео

Маршрути, які проходять через дану локацію