Туристичні маршрути давніми городищами Рівненщини

Урочище “Павлівщина”

Статус заказника надано з метою збереження частини лісового масиву з різноманітними насадженнями природного і штучного походження згідно з рішенням Рівненської облради від 27.05.2005 року, № 584. Перебуває у віданні ДП “Клеванський лісгосп” (Решуцьке л-во, кв. 51). Площа 131 га.

Статус

Лісовий заказник місцевого значення

Розташування

Рівненська область, Шпанівська сільська об’єднана територіальна громада, на північ від с. Шпанів

Координати

50.67829, 26.24079

Відстань до м. Рівне автомобільними шляхами

9,9 км

Опис

На території урочища “Павлівщина” зростають дуб звичайний, а також береза повисла, граб звичайний, клен гостролистий, осика, бук лісовий, сосна звичайна. У дібровах — тополі біла і канадська, граб, клен гостролистий, липа дрібнолиста, ялина європейська.

Учасники екологічного центру ПДМ додали у майбутній екологічний маршрут точку “Вікові дуби”, що знаходиться на території урочища “Павлівщина”. Природоохоронці з’ясували, що у лісовому масиві зростає близько 70 вікових дерев виду Дуб звичайний, віком від 250 до 400 років. Більшість дерев мають сухі гілки та потребують лікування.

На точці “Крейдяний схил” мандрівники зможуть побачити 21 вид рослин, що є у “Переліку регіонально-рідкісних рослин Рівненщини”. У трав’яному покриві переважають яглиця звичайна, копитняк європейський, зеленчук жовтий, куцоніжка лісова, фіалка дивна і фіалка Рейхенбаха, трапляються види, занесені до Червоної книги України — коручка чемерникоподібна і гніздівка звичайна. У підліску: бузина чорна, свидина кров’яна, бруслина бородавчаста.

З тварин водяться: заєць сірий, лисиця, куниця лісова, вивірка звичайна, їжак білочеревий, кабан, борсук (занесений до Червоної книги України). З птахів — сойка, повзик, дятел звичайний, сова сіра, канюк звичайний, різні види горобцеподібних, земноводні, плазуни та інші.

Джерело: Природно-заповідний фонд Рівненської області / під. ред. Ю. М.Грищенка. – Рівне : Волин. обереги, 2008. – 216 с.

Відео

Маршрути, які проходять через дану локацію