Туристичні маршрути давніми городищами Рівненщини

Рівненська дитяча залізниця

Рівненська дитяча залізниця — одна із восьми, що збереглися і працюють в Україні. Будівництво вели шляховики ПЧ-7 Ковельської залізниці, їм допомагали жителі міста. Доречі, у перші роки функціонування залізниці вона називалася Малою Ковельською, потім Малою Ровенською, а нині — Рівненська дитяча залізниця.

Статус

Атракція для дітей

Розташування

Центральна частина м. Рівне, територія Гідропарку, вздовж річки Устя

Координати

50.61961, 26.23867

Відстань до центральної частини м.Рівне

1 км

Опис

9 травня 1949 року у Рівному вперше проїхалася дитяча вузькоколійка, яка функціонує до сьогодні. Потяг курсує 2,5 км зі станції “Партизанська” (вул.Соборна)  через Гідропарк до станції “Озерна” (вул.Басівкутська). Персоналом цієї  залізниці є діти, що проходять навчально-виробничу практику в гуртку “Юний залізничник”.

Дитяча залізниця була одним із, як сьогодні сказали б, “трендів” радянського союзу тридцятих років. Ідея масштабної побудови дитячих вузькоколійок охопила весь тодішній СРСР та зменшені копії справжніх залізниць з’явилися мало не в кожному обласному центрі тодішнього союзу. І зовсім не заради дитячих розваг їх створювали. Для величезної території СРСР залізниця була украй важливим елементом інфраструктури. І головною метою проекту було якраз навчання нового покоління залізничників, яке в майбутньому мало працювати вже на “дорослих” магістралях.

Рівненська дитяча залізниця працювала майже безперервно,  вимушена зупинка в її роботі була під час реконструкції до 700-річчя міста — з 1980-го до 1982-го року.
За час існування дитячої залізниці тут навчалося 30 000 дітей, які освоїли 16 професій. В цей час на дорозі працюють тепловоз ТУ2-137 і 2 вагони Pafawag, а також 2 вантажні платформи.

Джерела:
1. https://radiotrek.rv.ua/news/11_220971.html
2. http://retrorivne.com.ua/na-zelenij-vognik-do-rivnenskoi-ditjachoi-zaliznici/

 

Маршрути, які проходять через дану локацію