Туристичні маршрути давніми городищами Рівненщини

Парк історичної реконструкції “Оствиця”

Парк історичної реконструкції “Оствиця” – музей просто неба, у якому розпочато реконструкцію поселення часів давньої Русі. Ідея відтворення автентичного давньоруського городища отримала значну підтримку серед рівнян, адже проєкт “Створення парку історичної реконструкції “Городище “Оствиця” став  переможцем у конкурсі проєктів Громадського бюджету міста Рівне у 2019 році.

Назва “Оствиця” походить від стародавньої назви річки Устя: кореневе “Ост” з нарощеним “-в”, “-иця”, що означає “вузька річка”, “притока більшої річки”.

Загальна площа парку – 2 гектари.

Статус

Парк історичної реконструкції “Оствиця” – музей просто неба, у якому розпочато реконструкцію поселення часів давньої Русі

Розташування

м. Рівне, вул. Марусі Чурай, західний берег Басівкутського водосховища (лівий берег р.Усті), біля підніжжя Басівкутського городища

Координати

50.59383, 26.23862

Відстань до центральної частини м. Рівне

4,1 км

Опис

На Оствиці розпочато історичну реконструкцію давньоруського поселення ХІ-ХІІ ст., зокрема заплановано архітектурне та культурне відтворення житлових помешкань, ремісничих майстерень, господарських споруд, дерев’яних земляних оборонних стін, башт, укріплених в’їздів, колодязів, човнів тощо. Територію парку умовно розподілено на три зони: господарську, розважальну та автентичну. Тут створюється атмосфера, де можна доторкнутися до побуту, життя та розваг періоду Русі.

Відмінною особливістю Оствиці є те, що усі реконструкторські роботи проводяться, базуючись на результатах археологічних розкопок Басівкутського городища. Тобто відтворюється побут людей, які мешкали саме на цій території.

Навесні, влітку та восени найбільшою популярністю серед туристів користуються екскурсійні прогулянки на човнах “Дракар Гунгір” (реконструкція прадавнього човна ІХ століття) та лоді “Лада” (приблизний прототип човнів ІХ – ХІІІ століть). Окрім цього, у парку збирають колекцію старих човнів-довбанок.

На сторінці https://www.facebook.com/ostvytsya  можна придбати сувенірну продукцію (магніти, амулети, дитячі сокири, дитячі мечі та щити, дерев’яні чашки…), а також подарункові сертифікати на прогулянки на човнах.

Загалом, парк історичної реконструкції “Оствиця” – це не тільки можливість відчути дух історії. Це також:

  • красива природа;
  • локації для фотосесій;
  • екскурсійні прогулянки на прадавніх човнах, прогулянки у форматах “Схід сонця на човні”, “Захід сонця на човні”, “Романтична прогулянка на човні”;
  • відпочинок на природі у форматах “Ніч у наметі” та “Астрономічний вечір”;
  • щорічний “Фестиваль прадавніх човнів”;
  • лучні турніри “Лучники усіх часів”;
  • дитячі дні народження на “Оствиці”;
  • різноманітні культурні події…

“Оствиця” набирає все більшої популярності як серед рівнян, так і гостей міста, а човни та парк вже є однією з найцікавіших туристичних атракцій Рівного.

Відео

Маршрути, які проходять через дану локацію