Туристичні маршрути давніми городищами Рівненщини

Чеське пожежне депо у с.Дібрівка

Будівля пожежного депо відновлюється в міні-музей пожежної справи з початку 2020 року спільними зусиллями рятувальників Рівненщини та жителів Великоомелянської громади

Статус

Пам’ятка архітектури

Розташування

Рівненська область, Великоомелянська територіальна громада, с.Дібрівка

Координати

50.52989, 26.0023

Відстань до м. Рівне автомобільними шляхами

24,4 км

Опис

Страж огньова охотніча в селі Дубровка (STRAŻ OGNIOWA OCHOTNICZA WE WSI DĄBROWCE) створена 20 травня 1923 року.
3 липня 1923 року затверджений статут об’єднання під назвою “Товариство Добровільної Пожежної Охорони в Дубровці”. У складі частини “збройніци” було 22 діючих пожежних, обладнана ручною помпою, район виїзду становив 5 кілометрів, пожежні обслуговували 800 будинків, з яких 20% було оброблено вогнезахисним покриттям. У районі виїзду пожежної частини проживало 2500 мешканців. Пожежники за 10 хвилин доїжджали до місця виклику.

Перший командир – Бачовський Ян, після нього – Заптрапа Йосип і аж до другої світової війни –  Гавлічек Йосип. Поблизу пожежної частини було встановлено муніципальний дзвін. Дзвонар – Зумр Йосип, він регулярно сповіщав про час вечірньої молитви та про сумні події: загоряння обійсть або похорон.

Пожежна команда користувалася великою повагою не тільки в Дібрівці, але й у сусідніх українських селах, де часто брала участь у ліквідації вогню й порятунку їх майна. Станом на 1 березня 1936 року чисельність об’єднання складала 33 особи.

Відновлене пожежне депо поступово наповнюватиметься експонатами – пожежно-технічним обладнанням, яке було на озброєнні вогнеборців у 20-30-х роках минулого століття.

Маршрути, які проходять через дану локацію